Proje Açıklaması

Gökfest

Gençlik Spor Ve Havacılık Festivali 15-18 Kasım tarihleri arasında Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri ile eş zamanlı olarak Kuzey Kıbrıs’ta hayata geçirilecektir.

Bu Uluslararası organizasyonla amaç;

Ülke tanıtımına, Kültürüne, Turizmine, etkili bir katkı sağlamak, Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına yepyeni bir soluk katmak, bu etkinlik kapsamında pek çok sosyal sorumluluk hareketini hayata geçirmek ve gençliğin, adanın en etkili ulaşım biçimi olan havacılık ile içi içe olabilmesini, havacılığı ve beraberinde hava sporlarını daha etkili şekilde tanıyabilmesini sağlamaktır.

Yukarıda bahsi geçen bu amaçlar doğrultusunda birçok hava aracı kullanılarak, yerli, yabancı pek çok misafirin ülkemizde konuk olduğu, çeşitli expo ve etkinlik alanlarının kurulduğu, ülkemizin ayrı ayrı bölgelerinde eşzamanlı düzenlenecek pek çok gösteri, yarışma, konser ve geniş katılımlı toplantılar ile ülkemizin tanıtımı yapılırken, K.K.T.C. de yaşayan vatandaşlarımız için de unutamayacakları görsel şölenler sunulacaktır.

Mutlak başarıya ulaşacağına inandığımız bu büyük organizasyona öncülük eden Turizm Ve Çevre Bakanlığımız, organizasyonun ihtiyaç duyduğu tüm katkıları Bakanlığımız imkanları ölçüsünde sağlayacaktır. Bu desteğin ölçüsü ve şekli, gelişen ihtiyaçlara göre ikinci bir protokol ile belirlenecektir.

Bu protokol ün düzenlenmesi ile birlikte organizasyon çalışmalarının başlaması, planlanması, yürütülmesi ve hayata geçirilmesi 78 Reklam Ve Organizasyonun Sorumluluğu altında olacaktır.